Skip to content

Lietuvos KJP patrulinių laivų radarų sistemų modernizavimas

Klientas:

Leonardo S.p.A. (generalinis rangovas), GEM Elettronica, Lietuvos KJP

Laikotarpis:

2022/01 – 2023/12

Projekto aprašymas:

UAB “Elsis TS” kartu su partneriais – Italijos gynybos sektoriaus įmonėmis Leonardo S.p.A., GEM Elettronica, sėkmingai įgyvendino Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų patrulinių laivų radarų modernizavimo projektą.

Projekto eigoje keturiuose Lietuvos KJP patruliniuose laivuose buvo sumontuoti nauji modernūs navigaciniai radarai su oro erdvės stebėjimo funkcija. Sistemos branduolys yra GEM Elettronica Columbus MK2 3D daugiafunkcis radaras, specialiai sukurtas pakrantės stebėjimui ir naudojimui laivuose. Tai kompaktiška ir pažangi radaro sistema, skirta trumpo ir vidutinio nuotolio oro ir antvandeninių objektų stebėjimui bei taikinių nurodymui laivo ginkluotės sistemoms.

Naujos radarų sistemos buvo įrengtos Lietuvos KJP Flyvefisken klasės (Standard Flex 300) patruliniuose laivuose (OPV) Žemaitis (P11), Dzūkas (P12), Aukštaitis (P14), Sėlis (P15).

Pagrindinis naujosios įrangos vaidmuo – užtikrinti laivų saugumą plaukiant siauromis perėjomis (pvz., sąsiauriais, uosto kanalais) ir atviroje jūroje bei atliekant paieškos ir gelbėjimo misijas. Sistemos padės aptikti objektus net 100 kilometrų atstumu. Dviguba radarų funkcija – paviršinių ir ore esančių taikinių aptikimas ir sekimas, kuris leis šiuo metu integruotus ginklus tiksliai panaudoti įvairių tipų taikiniams, įskaitant ypač nepalankiomis hidrometeorologinėmis sąlygomis šviesiu ir tamsiu paros metu. Įdiegti radarai taip pat turi integruotas IFF (draugo ar priešo) identifikavimo antenas.

Projekto metu Elsis TS atliko šiuos darbus, tarp kurių:

  • Kabelių gamyba pagal standartą IPC/WHMA-A-620B (Kabelių ir laidų rinkinių sąrankų reikalavimai ir priėmimas), kurį sukūrė Wiring Harness Manufacturers Association (WHMA) – tai vienintelė pramonės sutarimo standarto nurodymų praktika ir reikalavimai gaminant Kabelių, laidų ir laidų mazgai, kuriuose aprašomos medžiagos, metodai, bandymai ir priimtinumo kriterijai, skirti gaminti gofruotus, mechaniškai pritvirtintus arba lituotus sujungimus, ir susijusią surinkimo veiklą, susijusią su kabelių ir laidų rinkiniais.
  • Mechaninių adapterių gamyba – radarų antenų laikiklių ir konsolių tvirtinimo adapteriai.
  • Radarų sistemų montavimo darbai – valdymo įranga, kabeliai, elektros jungtys, pultai, papildomi ekranai, IFF antenos.

Generalinė ranga