Skip to content

Sutartis dėl dujų perdavimo sistemos nuotolinės technologinių procesų kontrolės ir valdymo informacinės sistemos diegimo (SCADA IS)

2019.01.31. UAB „Elsis TS“ pasirašė sutartį su „Yokogawa Europe Solutions B.V.“ (Olandija) dėl paslaugų teikimo vykdant pastarosios generalinę  sutartį su AB „Amber Grid“ dėl dujų perdavimo sistemos nuotolinės technologinių procesų kontrolės informacinės sistemos (SCADA IS) įgyvendinimo. Subrangos paslaugos bus teikiamos kartu su UAB „Elsis PRO“.
Sutarties vykdymo metu šiuo metu naudojama telemetrijos sistema bus padalinta į dvi atskiras sistemas: nuotolinę technologinių procesų kontrolės ir valdymo sistemą (SCADA IS) ir dujų apskaitos prietaisų duomenų surinkimo informacinę sistemą (DAPDS IS).
SCADA dalis bus pakeista į naujesnę, šiuolaikinę, technologiškai pažangesnę sistemą su didelėmis tolimesnės plėtros ir modernizavimo galimybėmis. Jos pagrindas – „Yokogawa Electric Corporation“ sukurtas, vystomas ir plačiai pasaulyje naudojamas FAST/TOOLS® programinis produktas, skirtas efektyviam gamybos ir technologinių procesų valdymui.
Sėkmingas projekto įgyvendinimas leis padidinti dujų perdavimo patikimumą ir sistemos valdymo lankstumą, siekiant tikslų, nustatytų Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje.
Projektas prisidės prie AB „Amber Grid valdomų magistralinių dujotiekių tolesnio modernizavimo ir plėtros, siekiant užtikrinti valdymo efektyvumą ir saugumą.
Projekto darbus planuojama užbaigti iki 2019 lapkričio 30 d.
Projektas vykdomas naudojantis ES fondų investicijų (2014 – 2020 m.) lėšomis.

Generalinė ranga