Skip to content

Akustinė telemetrinė įranga žuvų populiacijos tyrimams

Projekto pavadinimas:

 

Akustinė telemetrinė įranga lašišinių žuvų populiacijos tyrimams Lietuvoje

 

Klientas:

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos

Laikotarpis:

2014/07 – 2014/10

Sprendimai:

Akustinės telemetrinės gyvosios gamtos stebėjimo sistemos;

Projekto aprašymas:

Lietuvos žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyrius bendradarbiaujant kartu su Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojais pradėjo lašišinių žuvų ženklinimą, kuriam pirmą kartą Lietuvoje bus naudojami akustiniai siųstuvai, bei žuvitakių rekonstrukcijos darbus. Akustinius siųstuvus šiam projektui pateikė UAB „Elsis TS“.

Anksčiau Lietuvoje buvo naudojama radijo telemetrija, tačiau šiemet žuvininkystės tarnyba įsigijo naują, akustinę telemetrijos įrangą, kuri kasdien vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Šio tipo siųstuvai gali būti naudojami tiek gėlame vandenyje, tiek ir jūrose ar vandenynuose, kur yra visiškai kitoks vandens sūrumas. Jie pateikia itin tikslius duomenis. Tai yra naujas technologinis žingsnis į priekį.

Imtuvai bus išdėstyti keliose vietose: žemiau žuvitakio, kad fiksuotų žuvį, kuri į jį įplaukia, taip pat pačiame žuvitakyje, kad sužinoti, kiek laiko žuvis jame užtrunka bei už jo, kad būtų matyti, kiek laiko žuviai užtrunka adaptuotis po žuvitakio vandens telkinyje.

Šalia akustinių imtuvų, tyrimams yra naudojami ir vidiniai žuvų žymekliai, kurie į žuvį yra implantuojami operacijos metu, ir siunčia signalus į imtuvus. Tyrimams bus sužymėta 30 lašišinių žuvų.

Atliekami tyrimai padeda stebėti Lietuvos upių ir ežerų žuvų populiacijų kitimus.

Daugiau informacijos:

www.zuv.lt/index.php?333839919

Generalinė ranga