Skip to content

Dujų jungties tarp Estijos ir Suomijos statybos darbai (Balticconnector)

Klientas:

UAB „MT Group“ (generalinis rangovas), EG Ehitus, AS, Elering AS

Laikotarpis:

2018/05 – 2020/05

Projekto aprašymas:

Balticconnector – gamtinių dujų tiekimo jungtis tarp Estijos ir Suomijos (54 km dujotiekis, DAS, DSRS, čiaupų aikštelės, „pigging“ diagnostikos stotelės). BalticConnector projektą sudarė I dalis – Karksi dujų apskaitos stoties (DAS) ir Lilli linijinių čiaupų aikštelės projektavimo ir statybos darbai, bei II dalis – dujotiekio Kiili-Paldiski DN700 MOP54 projektavimo, statybos, pirkimų (EPC) darbai.

Pagal subrangos sutartį su generaliniu rangovu „MT Group“ Elsis TS teikė įvairias paslaugas.

I dalies darbų apimtis: elektros, procesų valdymo ir automatizavimo medžiagų ir įrangos pristatymas (Schneider Electric Modicon M580 perteklinis PLC), SCADA sistemos projektavimas (Schneider Electric ClearSCADA programinė įranga), ryšys, apsaugos signalizacija ir gaisro signalizacija bei kitos susijusios dalys ir susiję darbai. Suprojektuota, įdiegta ir pradėta eksploatuoti vietinė SCADA sistema, valdanti Karksi GMS stotį. Vietinė SCADA yra prijungta prie centrinės SCADA sistemos dispečerinėje. Liili čiaupų stotis yra prijungta prie Karksi DAS ir perduoda duomenis korinio ryšio kanalu.

II dalies darbų apimtis: visiškai veikiančios („iki rakto“) Balticconnector automatizavimo sistemos sukūrimas, įskaitant Kiili DAS; Kiili, Keila, Paldiski, Paldiski magistralinio dujotiekio čiaupų stotys; Kiili ir Paldiski diagnostikos stotys („pigging“ gaudyklės). Procesų valdymo ir automatizavimo sistemos (Schneider Electric ScadaPack 300 series RTU, Schneider Electric Modicon M580 redundant PLC) projektavimas ir montavimas, įskaitant SCADA (Schneider Electric ClearSCADA) programavimą, projektavimą ir kūrimą. DSRS jutikliai, valdymo prietaisų kameros („pigging“ gaudyklės) linijinių čiaupų stotys, korinio ryšio kanalu ir šviesolaidiniu kabeliu perduoda duomenis į SCADA sistemą

Generalinė ranga