Skip to content

Kombinuotos elektros energijos tiekimo sistemos įrengimas (turbininės vėjo jėgainės ir saulės panelės)

Klientas:

AB „Lietuvos dujos (AB „Amber Grid”)

Laikotarpis:

2011/10 – 2012/03

Projekto aprašymas:

UAB „Elsis TS“ sėkmingai įgyvendino projektą, kurio metu buvo sumontuotos pažangios turbininės vėjo jėgainės. Inovatyvi sistema leidžia sutaupyti didžiules išlaidas, reikalingas aprūpinant elektros energija nutolusius ir dėl tos priežasties dažnai sunkiai pasiekiamus objektus.

Turbininės vėjo jėgainės – puiki alternatyva nuo miestų nutolusioms įmonėms, telekomunikacijų, kariniams ir kitiems objektams, nes dažnai neurbanizuotų vietovių aprūpinimas elektros energija būna problematiškas arba ekonomiškai nepagrįstas. Turbininės vėjo jėgainės nereikalauja didelių įdiegimo ir eksploatacijos išlaidų. Šioms jėgainėms užtenka minimalaus vėjo greičio, jos statomos neaukštai. Šio tipo vėjo jėgainių kompaktiškumas leidžia jas statyti arčiau kitų pastatų, kas taip pat sumažina įrengimo išlaidas.

Tradicinės saulės – vėjo jėgainės ne visada užtikrina pakankamą kiekį elektros energijos. Tai ypač aktualu žiemos metu, kai dėl pastovaus debesuotumo, sniego ar lijundrų tradicinių saulės – vėjo jėgainių naudojimas tampa neefektyvus.

2011 metais bendrovė suprojektavo ir pramoniniame objekte įdiegė pažangią sistemą, kurioje reikiamas elektros energijos kiekis generuojamas ypač didelio efekyvumo naujos kartos turbininėmis vėjo jėgainėmis, dirbančiomis kartu su saulės panelėmis. Šių jėgainių darbo efektyvumas yra 30-50% didesnis nei tradicinių tomis pačiomis oro sąlygoms. Didžiausias skirtumas matomas tada, kai vyrauja silpni apie 5 metrų per sekundę vėjai. Tą įrodė ir sistemos bandomoji eksploatacija žiemos periodu.

Bendrovės surinkti elektros energijos gamybos duomenys parodė, kad jėgainės pilnai ir nenutrūkstamai patenkino planuotus arba reikalaujamus elektros energijos poreikius bet kuriuo paros metu, bet kokiomis oro sąlygomis.

Generalinė ranga